Készíts bio popsibalzsamot illóolajokkal!

Kísérletező kedvű anyukaként sok dolgot kipróbáltam, amikor még baba volt a kislányom, nem volt ez másként a popsibalzsamokkal sem. Mivel akkor már évek óta az életem szerves része volt az aromaterápia, így adta magát, hogy saját magam készítsem a krémjeinket is. Mint mindenben, ami érdekel, a krémkészítés rejtelmeiben is alaposan elmélyedtem. Éjszakákon át olvastam a szakirodalmat, vizsgáltam az összetevőket, hatóanyagokat, hogy tudjam mit érdemes beletenni egy krémbe és mit kell messzire elkerülni, mert káros. Ennek eredménye, hogy mára már a krémdezodortól a naptejen át a samponig szinte mindent én készítek saját receptjeim alapján, amit itthon használunk.

Örömmel osztom most meg Veled az egyik legjobban bevált popsibalzsam receptemet, ami azóta már sok anyuka barátnőm örömére is szolgált.

A rózsás babapopsi nem csak álom többé – még akkor sem, ha épp felüti a fejét egy popsigomba, mert ezzel a balzsammal pár nap alatt nyoma se marad a gombának.

Recept

Bio Sheavaj – finomítatlan (Butyrospermum parkii butter) 50 g

Bio Orbáncfű olaj (Hypericum perforatum) 20 g

Bio Kalabafa olaj (Calophyllum inophyllum) 10 g

Bio Körömvirág olaj (Calendula officinalis) 20 g

Bio Méhviasz (Cera flava) 1 g

Bio Geránium illóolaj (Pelargonium asperum Egypt) 6 csepp

Bio Teafa illóolaj (Melaleuca alternifolia) 6 csepp

Manuka illóolaj (Leptospermum scoparium) 6 csepp

Bio Levendula illóolaj (Lavandula angustifolia) 6 csepp

Kék kamilla illóolaj (Matracaria recutita) 6 csepp

tégely 100 ml

Elkészítés

Fontos, hogy tiszta eszközökkel dolgozz. Első lépésben fertőtlenítsd le alkohollal az eszközöket, melyekkel dolgozol majd.

Ezt a balzsamot gőzfürdő fölött érdemes készíteni, hogy a benne lévő tápláló zsírok és olajok hatóanyagai ne sérüljenek a magas hőmérséklettől. Nekem egy IKEA-s közepes méretű vastag üvegtál vált be erre a célra, mert bírja a nagy hőingadozást (hevítés majd mélyhűtőben hűtés), és jól lehet benne habbá verni a megszilárdult keveréket is. Arra figyelj, hogy akkora legyen a forróvizes lábosod, amire rá tudod helyezni az üvegtálat és az stabilan megáll a láboson, nem csusszan bele és a tál alja nem ér bele a vízbe. Ha mindent előkészítettél kezdődhet a móka! 🙂

  1. Forrald fel a vizet a lábosban
  2. Digitális mérlegen mérd ki a sheavajat, az olajokat és a méhviaszt az üvegtálba
  3. Helyezd az üvegtálat a lábos tetejére és olvaszd össze teljesen a benne lévő alapanyagokat
  4. Vedd le a tálat a lábos tetejéről, keverd össze a benne lévő felolvadt összetevőket
  5. Hagyd hűlni kb 5 percig, majd csepegtesd bele az illóolajokat és ismét keverd össze
  6. Tedd a tálat a mélyhűtőbe kb 10 percre (addig, hogy megdermedjen az egész, de ne fagyjon meg)
  7. Vedd ki a tálat és konyhai elektromos habverővel verd fel habos-vajas állagúvá a balzsamot – így könnyen kenhetővé válik!
  8. Végül egy szilikon spatulával vagy kiskanállal rakd bele egy tiszta tégelybe és cimkézd fel, hogy mi van benne és mikor készült

Ez az egész nem több, mint 30 perc alatt elkészül és, ha egyszerre több tégellyel is készítesz, akár 1 évre könnyedén megvan a saját bio popsibalzsamod, ami garantáltan nem tartalmaz semmilyen káros adalékanyagot és hatékonyan elűzi a gombát, gyógyítja a bőrt.

Nagyon kiadós balzsam, majd meglátod!

Hatása

A bio sheavaj és méhviasz egyszerre táplálják a bőrt és egy vékony vízlepergető réteget is képeznek rajta, nem engedik, hogy a pisi-kaki kimarja az érzékeny, vékony bőrt. A gomba pedig nem szereti a zsíros, olajos közeget, csak a nyirkos sötét melegben érzi jól magát. A bio kalabafa olaj a legerősebb gyulladáscsökkentő olaj, kihagyhatatlan egy popsibalzsamból. A bio orbáncfű olaj egyszerre nyugtatja a bőrt, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökentő hatású. A bio körömvirág olaj sebgyógyító és gyulladáscsökkentő hatását pedig már nagymamáink is ismerték, ez is egy alapvető olaj a babás családban. A bio geránium illóolaj rózsás illatáért, gombaölő, sebgyógyító, sejtregeneráló, összehúzó és vérzéscsillapító tulajdonságaiért egyaránt kedvelt. A bio teafa illóolajra is mindig gondolj, ha gombás vagy bakteriális fertőzésről van szó, az egyik legjobb illóolaj a háztartásban is! A manuka illóolaja pedig még a teafánál is 20-szor erősebb fertőtlenítő, baktérium- és gombaölő, sokan nem ismerik, pedig nagyon hatékony! A bio levendula illóolaj az egyik legismertebb, ha sebgyógyításról, fájdalomcsillapításról, gyulladáscsökkentésről van szó. A kék kamilla illóolaja mélykék színével és édes illatával azonnal rabul ejt, miközben viszketés csillapító, hűsítő, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő, anti-allergén hatásaiért kincset ér!

Alkalmazás

Alaposan tisztítsd meg és amikor csak lehetőséged van rá bőséges tiszta vízzel is mosd meg a pelusos részeket, majd töröld szárazra és szellőztesd. Piros, lángoló, viszkető, gombás, sebes bőr esetén bőségesen kend be az érintett bőrfelületet a bio popsibalzsammal minden pelusozás alkalmával. Egészséges bőr esetén megelőzésként vékonyan kend be minden pelusozás alkalmával.

Ez a balzsam természetesen nem csak babapopsira jó, hanem minden olyan bőrfelületre gyógyír, ami sérült, gyulladt, sebes, égett, allergiás kiütéses. Ilyenek pl a horzsolások, sebek, vasalóval vagy sütővel mégégett bőr, kisebesedett mellbimbó stb.

Figyelmeztetés! Az orbáncfű olaja bőrre kenve fényérzékenyítő hatású, tehát a bekent bőrfelületet 8 órán át ne érje UV/napfény!

A hozzávalókat 100% természetes, bevizsgált, terápiás minőségben beszerezheted webshopunkban!


Tetszett a recept? Oszd meg barátaiddal!

Iratkozz fel hírlevelünkre, melyben egyedi praktikákkal és akciókkal várunk!

Feliratkozom a hírlevélre  

You may also like

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT A LEGFRISSEBB AKCIÓKRÓL ÉS RECEPTEKRŐL ÉS MOST 10%-os KUPONT ADUNK AJÁNDÉKBA
Ne jelenjen meg többet